Katalog

Povolené filtry:
  Barva
  Vzorek / Motiv

  Slevy

  Recenze

  20.09.2019

  Rychlost

  20.09.2019

  Nejlepší obchod na minerály

  19.09.2019

  Vse absolutne super :-)

  18.09.2019

  Rychlost kvalita skvěle popsané zboží

  18.09.2019

  ceny rychlost dodání

  17.09.2019

  Prostě velice dobrý obchod !!!! Sortiment vyhovující. Dobrá komunikace Včasné dodání .

  Korálky Počet produktů: 2040

  Podkategorie

  • Skleněné korálky
  • Plastové korálky
  • Kovové korálky
  • Minerální korálky

   Minerály jsou prvky nebo sloučeniny v krystalickém stavu, které vznikly geologickými pochody (tedy pochody pod povrchem země). Do této definice nelze zařadit perleť (přírodní perly) a korál, které se řadí mezi tzv. živočišné minerály, jelikož jde o "minerály" vytvořené živými organismy a nevznikly působením země. Na zemi bylo dle institutu IMA (International Mineralogical Association) určeno přes 5 000 minerálů a každý rok se toto číslo zvyšuje o zhruba 100 dalších. Většina minerálů má však pouze omezený výskyt a mezi hojnější s většími a častějšími nalezišti patří pouze okolo 300 minerálů. V naší nabídce čítající více než 1 100 položek naleznete minerální korálky z celkem 90 druhů minerálů a více jak 30 zemí světa a ta je tak největší svého druhu v České republice.

   .

   Minerály lze rozdělit do 3 skupin - přírodní, syntetické a imitace. Přírodní minerál má čistě přírodní původ, syntetický byl vyroben člověkem (tedy jde o umělý minerál, který může vypadat mnohdy dokonce i lépe než ten přírodní a mít dokonce i stejné složení, ale nevznikl působením země) a imitace může být vyrobena jak z přírodního, tak syntetického minerálu, ovšem vždy napodobuje jiný minerál a má tak jiné složení (typicky se obarvením levných minerálů vyrábí imitace jiných dražších).

   Časté dotazy zákazníků:
   Jsou nějak minerály upravovány?I když to většina českých e-shopů stále neuvádí a většina to ani nepřizná, jelikož zboží nakupuje od překupníků, kteří se tím sami neradi chlubí, tak ano - minerály se upravují dokonce velice často. Na našem e-shopu jako jediní zákazníkům garantujeme poctivé značení a netajíme se tím, zda byl minerál nějak upraven. Ať už jde o zahřívání, kdy se mění jeho fyzikální vlastnosti v celém objemu, nebo voskování, či dobarvování, kdy se upravuje jen povrch. Je tak dobré si dávat pozor na vzácné a podezřele levné minerály, které budou spíše pouze imitacemi, či vyrobeny člověkem - tedy syntetické minerály. Doporučujeme proto nakupovat minerály pouze u ověřených e-shopů, které jsou schopny Vám k původu i úpravám kamenů poskytnout maximum informací.
   Na co minerály navlékat?

   V případě průvleku o šíři alespoň 0,6 mm doporučujeme k navlékání zvolit elastické návleky - polyester (velmi často nesprávně označovaný jako elastomer), elastická vlákna (syntetický kaučuk, či guma), či elastickou šňůrku (kombinace nylonu a elastických vláken). Pro větší pevnost a odolnost doporučujeme korálky provlékat návlekem vícenásobně s pomocí jehly s velkým okem. Minerální korálky mají ostré okraje, a pokud se na návleku mohou volně pohybovat, snadno jej přeříznou. Při plném vyplnění dírek je jim ve volném pohybu zamezeno a šperk vydrží při správném zacházení  roky, či dokonce desetiletí.

   V případě průvleku menšího než 0,6 mm doporučujeme k navlékání použít nylon, měděný drátek, paměťový drát, či tygří ocas a k nim zvolit vhodné zapínání.

   Kolik potřebuji korálků na náramek?

   Nejprve je zapotřebí určit obvod zápěstí. To se nejsnáze určí tak, že si vezmeme šňůrku, či provázek a uděláme okolo zápěstí smyčku. Když smyčku natáhneme podél pravítka, určíme, kolik cm naše zápěstí má - u dámských náramků je to nejčastěji mezi 15 a 19 cm a u pánských mezi 18 a 23 cm. Jelikož jsou průměry korálků v mm a obvod zápěstí v cm, je potřeba si nejprve převést oba údaje na stejné jednotky - tedy obojí buď na mm, nebo cm. Pokud budeme počítat v cm, tak např. při obvodu zápěstí 16 cm a průměru korálku 0,8 cm budeme potřebovat 20 korálků (16 / 0,8 = 20). Stejně bychom postupovali i v případě rozměrů v mm - obvod zápěstí je 180 mm a průměr korálku 4 mm - potřebovat v takovém případě budeme 45 korálků (180 / 4 = 45).

   S čím vším lze minerály kombinovat?

   Nejčastěji se minerály kombinují s dalšími přírodninami - korálky ze dřeva, vzácných dřevin, bodhi, rudraksha, či z kostí. Pro zvýšení třpytivosti je možné zakomponovat broušené skleněné korálky, či shamballa korálky. Pro vytvoření náramku se jménem je možné zakomponovat plastové korálky s písmenky. Velmi často se pak s minerály kombinují nejrůznější kovové prvky - kovové korálky (šatonové rondelky, křidélka, s hvězdným prachem, či nerez), dále pak kaplíkymezidíly a samosebou nepřeberné množství přívěsků a střapců.

   Poskytujete na minerály certifikáty?

   Certifikát je cenná listina, která jako každý takovýto dokument stojí nemalé množství peněz. Pokud bychom ke zboží nabízeli pravé certifikáty vystavované mezinárodně uznatelnou certifikační autoritou, byla by cena všech námi nabízených korálků astronomicky vysoká (šlo by o řády tisíců korun za 1 kus). Z tohoto důvodu Vám tak žádný prodejce na světě k takto levným minerálům certifikát neposkytne.

   Bohužel na českém trhu se můžete občas setkat s rádoby "podvodníky", kteří si vystavují certifikáty pravosti sami. Tyto listiny ovšem nemají s certifikátem nic společného, jelikož zde chybí mezinárodně uznatelné razítko a podpis certifikační autority - prodejce korálků nemá na vystavování certifikace koncesi a listinu tak lze pokládat za falsifikát.

   Podobný problém může nastat i v případě, kdy si prodejce nechá udělat na některý svůj produkt testy v akreditované laboratoři a nabídne na svých stránkách certifikát pravosti - pokud laboratoř nemá právo dělat namátkové kontroly, tak vystavený certifikát je platný pouze na produkt, který nechal prodejce otestovat a pro další nabízené zboží tak má jen orientační hodnotu. Pravý certifikát je totiž vždy zasílán spolu s produktem a je vystaven přímo k němu a nikdy takto obecně.

   Mají minerály léčebné účinky a mohou mi pomoci i jinak?

   Odpovědi na tyto otázky a mnohem více naleznete v aktuálně připravovaném článku Pravda o minerálech. Půjde o v Česku ojedinělý článek, který jako první uvede konkrétní příklady a hlavně citace na odkazy a použité zdroje. Jde nám o to ukázat pravdu a nebudeme na rozdíl od všech ostatních e-shopů uvádět neozdrojované údaje, které nejspíše jiní čerpaly z velice pochybných zdrojů, nebo si je dokonce pouze pro zvýšení prodeje svého zboží vymysleli.

  • Dřevěné korálky
  • FIMO korálky
  • Perleťové korálky
  • Další druhy korálků
  na stránku
  Zobrazeno 1 – 36 z 2040 položek
  Zobrazeno 1 – 36 z 2040 položek