Gravírujeme pro vás

.

Jaké bižuterní komponenty Vám vygravírujeme?

.

V rámci "Podpory podnikání v Moravskoslezském kraji 2021" jsme získali dotaci na nákup výkonného gravírovacího laseru, který umožňuje gravírování do všech typů kovů, kovových slitin, kovových laků, či jakkoliv pokovených jiných materiálů a dále do tvrdých a neprůhledných plastů. Materiály vhodné pro gravírování najdete v kategorii „Gravírování“, anebo po kliknutí na tlačítko níže. Není ale problém u nás domluvit i gravírování do Vašich předmětů, či položek mimo naši nabídku, které jsme schopni u výrobců zakoupit za velkoobchodní ceny na zakázku přímo pro Vás. 

                                                      PRODUKTY PRO GRAVÍROVÁNÍ ⏩

.

.

Kolik gravírování stojí?

.

Kolik gravírování stojí?

Pro gravírování máme 2 cenové hladiny.

Individuální ceník, vztahující se na gravírování fotografií a na případ, kdy Vám vytvoříme návrh na míru, nebo požádáme naše externisty, aby Vám návrh vytvořili. V takovém případě stojí hodina práce od 150 Kč bez DPH*. Výsledná cena je pak dána celkovým časem práce a Vašimi požadavky.

Ceník v online návrháři. Nechali jsme si pro Vás naprogramovat on-line návrhář, díky kterému ušetříte za gravírování. Díky toho, že návrh pro gravírování vytvoříte sami, nabízíme ceny za gravírování od 45 Kč bez DPH* na jednu vygravírovanou stranu.

* Ceny za gravírování se mohou více, či méně lišit, a to dle velikosti gravírované plochy a služby za designování návrhů v závislosti na složitosti (čase) a odbornosti požadavku na tvorbu designu.

Jak si u nás objednat produkty pro gravírování?

.

Na výběr máte dvě možnosti.

 • Pokud vytvoříte návrh přímo na gravírovatelný produkt v online návrháři na e-shopu, objednáte si gravírování spolu se zbožím rovnou v objednávce.
 • V případě žádosti o gravírování na produkty mimo naši nabídku, či při žádosti o vytvoření designu od našich designerů nám napište na e-mail "koralky@koralkykatlas.cz.", nebo zavolejte na tel. +420 722 941 618, či +420 731 812 481 v pracovní dny mezi 7 a 15 hod., kde spolu vzájemně vše domluvíme a naceníme.

.

.

Jak dlouho gravírování trvá?

.

V případě, že máme vše skladem, zabere gravírování 1-4 pracovní dny. V případě, že by se nám nakupilo větší množství objednávek, budete informování o delší dodací lhůtě. Chcete-li ušetřit na poštovném, nechte si celou objednávku poslat o pár dnů později spolu s vygravírovanými produkty. V případě poptání gravírování do komponentů, u kterých se bude čekat na doskladnění, je potřeba počítat s časem o 2-6 týdnů. Pro více informací ke gravírování produktů nad naše skladové zásoby, či do položek mimo naši nabídku, nás prosím kontaktujte na e-mail koralky@koralkykatlas.cz.

.

Jaké podklady pro gravírování požadujeme?

V případě využití on-line návrháře na e-shopu v detailu produktu, doporučujeme při gravírování do bižuterních komponentů o velikosti do 15 mm vkládat:

 • černobílé obrázky
 • nejlépe ve formátu PNG
 • velikosti minimálně 500 x 500 pixelů
 • nesmí obsahovat vodoznak

Pro složitější obrázky na větší kovové komponenty nad 15 mm a více doporučujeme ideálně:

 • černobílé obrázky
 • nejlépe ve formátu PNG
 • velikosti minimálně 1080 x 1080 pixelů
 • nesmí obsahovat vodoznak

Pokud podklady nesplňují tyto parametry, požádáme Vás o zaslání nových. Pokud nám nebudou zaslány, objednávku nevyřídíme a případně Vám vrátíme peníze.

Před i po odeslání si návrh zkontrolujte a ujistěte se, že obrázek je správně vystředěný a že návrh není nikde useknutý.

V případě, že použijete naše obrázky, které již v on-line designéru jsou, nemusíte rozlišení řešit. Pokud Vám v návrháři nějaký základní tvar chybí, kontaktujte nás na koralky@koralkykatlas.cz a rádi ho do návrháře přidáme.

V situaci, kdy požadujete individuální návrh, se na konkrétní formě obrázku, či grafiky domluvíme dle požadavků externích návrhářů.

Gravírování fotografií

Gravírování fotografií je časově velmi náročné a jen některé fotografie jsou pro gravírování vhodné

 • Fotka musí mít bílé pozadí a pozadí by mělo být nejsvětlejším bodem fotografie.
 • Fotka musí být ostrá a v dobrém rozlišení.
 • Fotka nesmí obsahovat vodoznak.
 • Fotku prosím nijak barevně neupravujte, pokud se domluvíme na gravírování, fotku si upravíme sami podle potřeby.
 • Fotky gravírujeme pouze na komponenty o velikosti minimálně 20 mm, na menších komponentech obrázek nebývá čitelný.
 • Doporučujeme, aby šlo o detail jednoho objektu z blízka. Pokud bude focen z dálky, nebo na fotce bude například několik lidí, obraz nemusí být dobře čitelný.

Pokud si přejete vygravírovat fotografii, prosíme abyste nám první poslali fotku emailem a zdarma Vám poradíme, zda je možné tuto fotografii použít. Pokud si ji budete přát vygravírovat, fotku si sami upravíme a vyzkoušíme na zkušebním plíšku, abychom měli jistotu, že fotka bude čitelná. Vzhledem k časové náročnosti při úpravách návrhu, delší době gravírování a větší spotřebě materiálu si za tuto službu účtujeme cenu za hodinu práce 150 Kč bez DPH.

V případě, že vložíte fotku do návrháře bez konzultace a fotka nebude odpovídat parametrům, Vás budeme kontaktovat a navrhneme Vám konzultaci a úpravu fotky. Pokud budete s úpravami souhlasit, cena gravírování se navýší. Velmi neradi bychom Vám prodali návrh, který nesplňuje naše požadavky na kvalitu, a proto pokud nebudete s úpravami souhlasit, doporučíme Vám tento návrh odstranit z objednávky a vrátíme Vám peníze. Pokud budete na gravírování nekvalitního designu trvat, fotku Vám můžeme vygravírovat, ale nelze ji následně reklamovat.

Podrobný návod jak si vygravírovat svůj originální bižuterní komponent pomocí on-line návrháře. ⏬⏬⏬

.

.

.

Je možné gravírované produkty vrátit?

.

Na gravírovaný produkt nelze dle občanského zákoníku § 1837/d uplatnit vrácení zboží, protože se jedná o zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele, nebo pro jeho osobu. I přesto je našim přáním vygravírovat Vám vše, co si navrhnete. Budeme-li mít pochybnosti, zda vygravírovaný výrobek bude splňovat Vaše požadavky, zavoláme Vám a navrhneme možné varianty, či Vám zašleme nejprve ukázku vygravírovaného vzorku, dle které se budete moci rozhodnout, zda budete mít o objednávku zájem.

.

Proč si nechat gravírovat kovové komponenty u nás?

.

 • Ze statistik „ČIŽP“ vyplývá, že až 25 % bižuterních komponentů dovezených na evropský trh převážně z Číny obsahují nadlimitní hodnoty těžkých kovů. Necháte-li si vygravírovat naše bižuterní komponenty od nás, máte jistotu, že byly všechny proměřeny XRF spektrometrem, který na 4 desetinná místa určuje obsah těchto nebezpečných kovů. Na našem e-shopu ke zboží díky spektrometru nabízíme 100 % garanci splnění směrnic REACH a ROHS na zdravotní bezpečnost zboží.

.

Články z blogu, kde odhalujeme problémy čínských bižuterních komponentů: 

.

.

.

Články a statistiky z ČIŽP (Česká inspekce životního prostředí) potvrzující nebezpečí levné bižuterie z Číny!

.

.

Podpora Moravskoslezského kraje

.

Projekt gravírování, vznikl za významné podpory dotací Moravskoslezského kraje. Více se o dotacích dozvíte ZDE.

.