Historie firmy

Vítejte v internetovém obchodě Korálky Katlas! Tento e-shop byl založen v roce 2014 manželi Manglovými jako rodinný projekt zaměřený na prodej materiálu na výrobu bižuterie, primárně se však zaměřujeme na prodej kvalitních minerálních korálků. Momentálně u nás najdete přes 15 000 produktů a každý měsíc rozšiřujeme nabídku o další desítky až stovky nových položek. Firma momentálně sídlí v Ostravě a náš sklad najdete na adrese 28. října 1142/168, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory, kde si můžete osobně vyzvednout své objednávky z e-shopu.

Ondřej a Kateřina Manglovi

Káťa je kreativní bytost a velmi ráda tvoří bižuterii, takže založení obchodu s korálky bylo pro Manglovi vyjádřením této její kreativní vášně. Obchod vznikl v průběhu léta roku 2014, ovšem ne v podobě e-shopu, ale jenom jako malý prodejní profil na internetovém portálu Fler.cz. Obchůdku se zde však moc nedařilo, hlavně vlivem obrovské konkurence stovek podobných prodejních profilů, a tak se Ondra rozhodl k prodeji a lepšímu zvýraznění firmy založit si vlastní prodejní stránky. Vytvoření e-shopu zabralo zhruba 2 měsíce a už koncem října 2014 se stránky spustili a rozrostly do dnešní podoby.

.

Protože má Ondra chemické vzdělání a zvídavého ducha, od začátku se velmi zajímal o pravost a složení korálků a komponentů, které firma prodává. Díky tomu odhalil mnoho nešvarů, na které lze na trhu s korálky a komponenty i dnes bohužel stále ještě narazit - od vydávání syntetických minerálů za pravé, po nadlimitní výskyt nebezpečných prvků v běžných bižuterních komponentech. To ho vedlo k založení velmi důkladného postupu kontroly pravosti a pojmenování minerálů, který na e-shopu používáme dodnes. Navíc jako jediný e-shop s korálky na českém trhu jsme si pořídili spektrometr, kterým přeměřujeme veškeré komponenty, abychom měli jistotu, že jsou zdravotně nezávadné. Pečlivost je rovněž vyžadována od našich skladníků v průběhu celého procesu chystání objednávek.

.

Protože si Vážíme našich věrných zákazníků, nabízíme věrnostní program, díky kterému máte tím větší slevu, čím více u nás objednáte. Chceme podporovat drobné kreativní živnostníky, kteří se zabývají výrobou šperků, a tak nabízíme dva velkoobchodní režimy, díky kterým můžete ušetřit až 45 % z nákupu. Rádi spolupracujeme s mnoha vášnivými korálkářkami v rámci programu Influencer Katlas a jejich činnost je pro nás inspirací. Na našem YouTube kanále také pravidelně zveřejňujeme nejrůznější edukační videa, ve kterých ukazujeme, jak se korálky vyrábí, jak se liší komponenty svým složením, jak i lajk může poznat falza minerálů a jak se třeba i na AliExpressu, či přímo v rámci ČR při prodeji korálků a komponentů podvádí.