Jmenuji se Ondřej Šilhánek a výrobě bižuterie se věnuji 15 let. Za dosavadní kariéru jsem vyzkoušel mnoho různých technik a úspěšně je i kombinoval. V posledních letech se věnuji především technice kroužkování (chainmaille) a vracím se i k počátkům tvorby, jmenovitě drátování. Vystupuji pod přezdívkou Štígro.

 • Náušnice z kreolí a broušených korálků
  Náušnice z kreolí a broušených korálků
  1332 Views Liked

  Kreole jsou často opomíjený komponent, který ale má i své kouzlo. Není úplně tradiční, ale to neznamená, že nemůže být nápadný, originální a plný lesku. Zvláště ve spojení s broušenými skleněnými korálky jsou parádní. Vyrobíte si takové náušnice se mnou?

  Read more
 • Andílci z korálků z lávy - společníci nejen na letní cesty
  Andílci z korálků z lávy - společníci nejen na letní cesty
  1091 Views Liked

  Jsou drobní, nenápadní, ale umí potěšit. Andílci z korálků jsou další z jednoduchých návodů. Mohou nás provázet na cestách připnutí na batohu, můžeme je mít v autě jako ochránce na cestách a můžeme je darovat svým blízkým i novým známým. A pokud na jejich tělíčko kápnete kapku vonného oleje, provoní i své okolí.

  Read more
 • Rozlišovače skleniček nejen na letní párty
  Rozlišovače skleniček nejen na letní párty
  1058 Views Liked

  Přemýšlíte, čím vyšperkovat letní párty nebo jen posezení s kamarádkami u sklenky vínka? Zkuste tyto barevné rozlišovače na skleničky. Originální drobnost, která mile překvapí. A praktická, snadno poznáte svoji skleničku se svým oblíbeným drinkem ;-) A pokud vyrobíte více sad, máte i drobný dárek pro návštěvu.

  Read more
 • Fotoreportáž z Drátenických Choltic 2022
  Fotoreportáž z Drátenických Choltic 2022
  898 Views Liked

  O víkendu 10.-12.6.2022 proběhl druhý ročník skvělé akce Drátenické Choltice. Na nádvoří choltického zámku prezentovalo svoji tvorbu velké množství dráteníků a drátenic. Samozřejmě mnozí z nich jsou zároveň i korálkářky a korálkáři. Doufám, že touto reportáží z akce předám tu úžasnou kreativní atmosféru i Vám.

  Read more
 • Záložka do knih za vysvědčení
  Záložka do knih za vysvědčení
  1199 Views Liked

  Školní rok je nekompromisně v cílové rovince a mnozí rodiče i prarodiče řeší otázku, jak odměnit svého malého školáka. V dnešním návodu Vám nabízím inspiraci na odměnu pro malou slečnu. Záložka do knihy je oblíbená a velice praktická drobnost. Navíc s dlouhodobým využitím a didaktickou hodnotou, protože nenásilně podněcuje zájem o knihy.

  Read more
 • Náušnice z dračích šupin a kroužků
  Náušnice z dračích šupin a kroužků
  265 Views Liked

  V dnešním návodu Vám představím základní práci s dračími šupinami a jejich spojování pomocí kroužků. Nebojte, pokud si na lov draka netroufáte, dají se i koupit ;-) Výsledkem budou tyto lesklé náušnice v sytých barvách. Zvolil jsem barvy ohnivého draka, tedy oranžovou a červenou barvu. Pojďme tvořit!

  Read more
 • Minerální náramek bílý achát a růžový beryl
  Minerální náramek bílý achát a růžový beryl
  765 Views Liked

  Říkal jsem si, že konečně zkusím další vybavení, které jsem zatím nestíhal vyzkoušet. A s ním spojenou techniku. V dnešním návodu se podělím o výrobu minerálního náramku s využitím pracovní podložky na výrobu náramků.

  Read more
 • Jemné kroužkované náušnice s minerály
  Jemné kroužkované náušnice s minerály
  726 Views Liked

  V dnešním návodu budeme pracovat s malými hliníkovými kroužky a minerálními korálky. Výsledkem budou tyto parádní nevšední náušnice. Tentokrát jsem se rozhodl pro kombinaci světle modré a stříbrné barvy. Pojďme tvořit!

  Read more
 • Valentýnská sada Srdce z ametystu
  Valentýnská sada Srdce z ametystu
  553 Views Liked

  Za pár týdnů tu máme opět svátek zamilovaných. A my si v dnešním návodu k této příležitosti vyrobíce celou tématickou sadu ve výrazné fialové barvě. Jste připraveni začít?

  Read more
 • Záložky do knih pro chvíle pohody
  Záložky do knih pro chvíle pohody
  1368 Views Liked

  Vzít si rozečtenou knížku, vypnout okolní svět a užívat si pohody při čtení. Jak to ještě zpříjemnit? Hezkou záložkou, která bude oblíbenou knížku hlídat do doby, než se k ní vrátíme. A v dnešním návodu si vyrobíme rovnou dvě záložky!

  Read more
 • Návod na kroužkovanou klíčenku s gravírovaným přívěskem
  Návod na kroužkovanou klíčenku s gravírovaným přívěskem
  733 Views Liked

  Korálky Katlas nabídli gravírování vlastních motivů na různé komponenty. Naprosto skvělá služba, díky které mám originální klíčenky a v dnešním návodu Vás je naučím vyrábět také.

  Read more
 • Minerální náušnice z lanek
  Minerální náušnice z lanek
  341 Views Liked

  Dnes Vám představím další oblíbené náušnice z mé tvorby. V minulosti jsem je vyráběl z voskovaných skleněných perliček, ovšem jak Vám dnes ukážu, vypadají skvěle i z minerálních korálků. Jsou jednoduché na výrobu a protože se blíží Vánoce, jsou i milým dárkem. A jak víme, vlastnoručně vyrobené dárky jsou nejlepší.

  Read more
Showing 1 to 12 of 13 (2 Pages)