Všechny možné způsoby dopravy a možnosti platby

Svou objednávku si u nás můžete nechat zaslat za adresu prostřednictvím České pošty nebo DPD a u každé společnosti si můžete vybrat z několika možností doručení. Dále nabízíme možnost přepravy Vašich zásilek do libovolné pobočky Zásilkovny a pokud jste z Ostravy nebo blízkého okolí, můžete si také svou objednávku osobně vyzvednout na adrese našeho skladu zboží v centru Ostravy na adrese 28. října 1142/168 (viz níže). Objednávky zasíláme také na Slovensko a zde nabízíme výběr doručení prostřednictvím DPD, Zásilkovny nebo Slovenskou poštou (viz níže).

Platbu za objednávku je možno realizovat bankovním převodem, na dobírku nebo prostřednictvím platební brány GoPay. Zákazníci ze Slovenska mohou za objednávku zaplatit buď bankovním převodem, nebo prostřednictvím mezinárodního platebního systému PayPal (detaily naleznete ve spodní části stránky).

Menší objednávky zasíláme v bublinkových obálkách (viz první obrázek) a vždy se snažíme zboží maximálně utěsnit tak, aby se nestalo, že například kovový přívěsek v obálce poškodí křehké korálky z minerálů. Proto se prosím nedivte, že jsou obálky od nás obvykle tzv. "napěchované". V případě větších objednávek zasíláme materiál v kartonových krabičkách nebo krabicích. Na obrázcích níže můžete vidět nejmenší z krabiček a uložení zboží v ní. Krabičky vždy vystýláme bublinkovou fólií a v případě, že vnitřní prostor krabičky není zcela vyplněn, vycpáváme její vnitřek buď další vrstvou fólie nebo FLO-pakem (zelená lehká pěnovitá hmota slisovaná do tvaru buráků).

Doprava prostřednictvím České pošty:

Česká pošta je v tuzemsku nejvyužívanějším dopravcem a její služby se oplatí využívat především u menších zásilek, které lze zaslat v bublinkové obálce. Při přepravě křehčích materiálů, jakými jsou např. minerály, doporučujeme raději využít jiné přepravce vzhledem k ne úplně ohleduplnému zacházení se zásilkami. U doporučené zásilky Česká pošta NERUČÍ žádným konkrétním termínem doručení a doby uvedené v průběhu potvrzování objednávky jsou VŽDY čistě orientační (jedná se o interval, ve kterém byly po odeslání od nás zásilky nejčastěji doručeny).

Po podání zásilky na poště Vám v potvrzovacím e-mailu zasíláme sledovací číslo zásilky do aplikace Track & Trace České pošty, kde můžete pohyb zásilky sledovat - http://www.postaonline.cz/trackandtrace (v případě, že jste si vytvořili zákaznický účet, najdete sledovací čísla Vašich zásilek v sekci Historie objednávek u příslušné objednávky). Všechny uvedené ceny jsou konečné a zahrnují DPH (jelikož jsme plátci DPH, musíme účtovat daň i u druhů přepravy, které jsou standardně od DPH osvobozené). V případě platby na dobírku je účtován příplatek k poštovnému ve výši 45 Kč (vč. DPH).

Jako doporučenou zásilku můžeme odeslat materiál, který se vejde do bublinkové obálky nebo malé krabičky, nemá ani jeden z rozměrů větší než 5 cm a má váhu do 2 kg. Při objednání zboží s celkovou hodnotou nad 1 000 Kč nabízíme pro tento druh dopravy poštovné zdarma. Vzhledem k výši částky, na jakou je zásilka vždy pojištěna, je možné jako doporučené psaní odeslat zásilku s hodnotou do max. 1 500 Kč (při vyšší částce se tento dopravce v nabídce ani nezobrazí). Česká pošta tuto zásilku doručuje obvykle hned následující den po podání. Cena poštovného při hodnotě zboží v objednávce pod 1 000 Kč je následující:

HmotnostDo 100 gDo 500 gDo 1 000 g

Do 2 000 g

Cena60,50 Kč62,92 Kč70,18 Kč

77,44 Kč

Balík do ruky je služba České pošty, kterou se snaží konkurovat soukromým dopravcům a garantuje u ní dodání následující den od podání. Služba je ovšem velice nespolehlivá a to po celý rok (běžně se doručuje druhý nebo až třetí den od podání, či se zásilka rovnou namísto doručení uloží na pobočku pošty) a nejvíce nespolehlivá je samosebou před Vánoci, kdy bývá zásilka doručována zpravidla třetí až pátý den od podání. Podání u České pošty pro nás zajišťuje společnost Zásilkovna vzhledem k výhodnější nabídnuté ceně poštovného pro zákazníka. Po podání zásilky u České pošty i při doručování zásilky následně Česká pošta odesílá zákazníkovi sms i e-mail a zákazník si v aplikaci pošty může upravit čas doručení balíku. Při objednání zboží s celkovou hodnotou nad 2 000 Kč nabízíme pro tento druh dopravy poštovné zdarma. U objednávek s menší hodnotou platí následující ceník:

Hmotnost

0 - 30 kg

Cena

78,65 Kč

Doprava na pobočku Zásilkovny

Síť výdejních poboček Zásilkovna umožňuje velmi ekonomickou cenu dopravy a to i pro velké zásilky. Při výběru dopravce si zvolíte konkrétní výdejní místo, které Vám nejvíce vyhovuje a jakmile zde bude zásilka přepravena k vyzvednutí, budete informování prostřednictvím sms zprávy a e-mailu. Standardní úložní doba zásilky je 7 dní, ale lze jí online prodloužit až na 21 dní. Standardní doručovací doba je 1-3 pracovní dny a nabízí stejně jako jiné přepravní společnosti online sledování pohybu zásilky. Při vytvoření objednávky s platbou na dobírku je vždy navíc účtována částka 45 Kč (vč. DPH).

Objednávky v hodnotě vyšší než 750 Kč mají při zvolení této varianty přepravy automaticky poštovné zdarma a ceník přepravy pro objednávky v menší hodnotě je následující:

HmotnostDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgDo 20 kg

Cena51,30 Kč102,61 Kč153,91 Kč205,22 Kč

Doprava prostřednictvím DPD:

Soukromý dopravce DPD (Direct Parcel Distribution) garantuje vždy dodání následující den po podání, u služby Private navíc i e-mailovou a sms avizaci při podání a v den dodání zásilky. Objednávky s výběrem přepravy přes DPD jsou zprostředkovaně podávány přes společnost Zásilkovna vzhledem k výhodnější nabídnuté ceně poštovného. Při podání zásilky Vám tak od Zásilkovny dorazí zpráva a při jejím předání DPD také. Sledovat vaši zásilku můžete prostřednictvím DPD Tracking. V případě platby na dobírku je účtován příplatek k poštovnému ve výši 45 Kč (vč. DPH).

DPD Private nabízí doručení zásilky následující pracovní den od podání po celém území ČR v čase, který nejlépe vyhovuje příjemci zásilky (v Praze, Brně a Ostravě navíc funguje i večerní doručení mezi 17 a 20 hod. a nově lze také zásilku za příplatek doručit příjemci i v sobotu). Vše lze nastavit v aplikaci DPD kurýr, do které Vám budou po zpracování zásilky na třídícím depu zaslány přihlašovací údaje. Doručení zásilky lze upřesnit do rozmezí +/-1 hodiny. Při objednání zboží v hodnotě nad 1 750 Kč nabízíme poštovné zdarma a pro nižší částku zboží v objednávce je ceník následující:

HmotnostDo 5 kgDo 10 kgDo 15 kgDo 20 kgDo 25 kgDo 30 kgDo 35 kg
Cena83,49 Kč119,79 Kč203,28 Kč239,58 Kč323,07 Kč359,37 Kč442,86 Kč

Osobní odběr zásilky

Osobně si lze zásilku vyzvednout na adrese našeho skladu zboží na adrese 28. října 1142/168 v Ostravě (viz odkaz na mapy.cz). V případě osobního vyzvednutí zásilky je vzhledem k zavedení EET od 1. 3. 2017 možná pouze platba předem na účet nebo přes platební bránu (registrační pokladnu s napojením na EET pro možnost přijímání plateb v hotovosti NEvlastníme). Při osobním odběru zásilky není účtován žádný další příplatek za balné (je zdarma) a předáme Vám ji v zipovém, či igelitovém sáčku.

Jakmile Vaši objednávku připravíme, budeme Vás kontaktovat prostřednictvím e-mailu s doplňkovými informacemi ohledně možných časů vyzvednutí, které naleznete i zde níže. 

Zásilka pro Vás bude na adrese připravena po dobu 7 pracovních dní v režimu tzv. bezplatné úložní doby. Po uplynutí této doby začíná být každému zákazníkovi účtováno tzv. skladné za prodlouženou úložní dobu ve výši 10 Kč za každý započatý pracovní den. Pokud předem víte, že si zásilku v průběhu 7 pracovních dní nestihnete vyzvednout, je nutné nás kontaktovat a bezplatnou úložní dobu si prodloužit (nejvýše lze mít objednávku bezplatně uloženu po dobu 14 pracovních dní). Jelikož náš e-shop garantuje vyřízením objednávky do 2 pracovních dní, prosíme, hlídejte si termíny a počítejte s Vašimi možnostmi k vyzvednutí objednávky, jelikož nejsme povinni zákazníky jakkoliv urgovat a účtování sankcí za nevyzvednutí objednávek nás nijak netěší - viz naše obchodní podmínky oddíl sankce.

Pondělí:  6 - 14 hod

Úterý:  6 - 14 hod

Středa:  6 - 14 hod

Čtvrtek:  6 - 14 hod

Pátek:  6 - 14 hod

Neděle: 9 - 15 hod
.

Na adresu skladu se lze dostat následujícími spoji:

Tramvaj: Zastávka Dům energetiky - linky č. 4, 8, 9, 11, 12

Autobus: Zastávka Dům energetiky - linka č. 35,39

Trolejbus: Zastávka Dům vodohospodářů - linka č. 108, 109

Adresa skladu

Mezinárodní doprava zásilky

Slovensko

Platba za zásilku u zákazníků ze Slovenska je možná přímo v eurech (stačí jen změnit měnu v hlavičce e-shopu) na náš účet u FIO banky, případně přes PayPal. Platbu na dobírku u mezinárodních objednávek zatím neumožňujeme. Zásilku lze zaslat prostřednictvím České pošty, kurýrní společnosti DPD, na pobočky Zásilkovny, či přímo prostřednictvím Slovenské pošty (odeslání zásilek Slovenskou poštou nám zprostředkovává společnost Zásilkovna). Všechny společnosti nabízí online sledování zásilky ve svých aplikacích a doby doručení jsou uvedeny u každého dopravce dále:

10-2.jpg

Zásilkovna - obvyklá doba doručení 1-3 dny - zdarma při objednání zboží nad 59 €:

HmotnostDo 5 kgDo 10 kg
Cena3,37 €5,92 €

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Slovenská pošta - obvyklá doba doručení 2-4 dny - zdarma při objednání zboží nad 99 €:

HmotnostDo 0,1 kgDo 1 kgDo 2 kgDo 5 kg
Cena3,37 €5,40 €6,27 €7,13 €

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DPD Classic - obvyklá doba doručení 1-2 dny - zdarma při objednání zboží nad 190 €:

HmotnostDo 1 kgDo 2 kgDo 3 kgDo 4 kgDo 5 kgDo 6 kgDo 7 kg

Do 8 kg

Cena11,25 €15,57 €17,71 €19,89 €22,04 €22,46 €22,89 €

23,32 €

Způsoby úhrady zásilky

Zásilku je možno uhradit následujícími způsoby:

  • Bezhotovostním převodem na náš účet u FIO banky (převod trvá obvykle 1 pracovní den, maximálně 3 pracovní dny).
  • Platbou v hotovosti při osobním převzetí zásilky na adrese našeho skladu zboží (platba kreditní kartou zde není možná, nevlastníme platební terminál).
  • Online platbou pomocí kreditní karty nebo platebního tlačítka následujících bank - Raiffeisen Bank, Komerční banka, mBank, FIO banka a Česká spořitelna - prostřednictvím platební brány GoPay. Transakce prostřednictvím platební brány proběhne během několika vteřin a i když se jedná o zprostředkovanou platbu, neúčtujeme za ní žádný další poplatek. Systém platební brány zajišťuje společnost GoPay s.r.o.
  • Platbou na dobírku při převzetí zásilky (zaplatíte teprve až Vám bude zásilka doručena). Česká pošta umožňuje platbu kreditní kartou pouze na některých svých pobočkách a v případě převzetí zásilky od listonoše je možná pouze platba v hotovosti. V případě společnosti DPD je možná platba kartou u jakéhokoliv kurýra a na většině poboček DPDParcelShopu. Platba na dobírku není možná v případě mezinárodních zásilek na Slovensko.

Poškozená nebo neúplná zásilka, či jiný problém

V případě poškození zásilky požadujte ihned při převzetí sepsání reklamace. Pozdější reklamaci poškozených zásilek nelze u dopravce, ani u nás reklamovat.

V případě, že Vám doručovací společnost zásilku nedoručí, kontaktujte nás a reklamaci u příslušné dopravní společnosti vyřídíme. Pokud zásilka nebude nalezena, zašleme Vám po uzavření reklamace u přepravce a vyplacení částky z pojistky zpět peníze za objednávku.

V případě neúplnosti zásilky nás neprodleně kontaktujte a zašleme Vám obratem chybějící zboží na naše náklady.

V případě kazového materiálu nebo zaslání jiného zboží, než které jste si objednali, nás kontaktujte a zboží nám prosím zašlete zpět na adresu odesílatele a jako náhradu Vám vrátíme peníze (včetně poštovného), případně zboží vyměníme a na naše náklady Vám ho odešleme znovu (za naší chybu Vám vrátíme plné finanční výlohy spojené s reklamací).

Případné další otázky k dopravním možnostem nám zasílejte na e-mail koralky@koralkykatlas.cz.

10-3.jpg